:: LG :: notebooky acer :: notebooky acer :: LG :: apple macbook :: lcd monitory :: LCD monitory :: apple macbook :: notebooky acer :: apple macbook :: samsung :: Internetové obchody NAKUPUJEM.cz
LCD monitory

LCD monitory

Nejširší nabídka LCD monitorů - pohodlný nákup se zárukou
LG, Samsung, Acer, Philips, Asus, Benq
Jak nakupovat   FAQ   LCD na splátky   Slovníček LCD   Recenze LCD   Srovnání LCD   Doprava   Záruka a servis   Kontakt
Přihlásit : : Nový zákazník


LG M227WDP a LG M237WDP - kvalitní 22" a 23" LCD monitor s analogovým a DVB-T televizním tunerem

 
Kategorie
  LCD monitory
LED monitory
LCD s TV tunerem
LED s TV tunerem
3D monitory
LCD úhlopříčka 17"
LCD úhlopříčka 19"
LCD úhlopříčka 20"
LCD úhlopříčka 22"
LCD úhlopříčka 23"
LCD úhlopříčka 24"
LCD úhlopříčka 26"
LCD úhlopříčka 30"
LCD úhlopříčka 32" a více
Příslušenství k LCD
Touchscreen LCD (dotykové)

 
 

Výrobci monitorů
  Acer
Acer


AOC
AOC


Asus
Asus


BenQ
BenQ


Dell
Dell


Eizo
Eizo


Fujitsu Siemens
Fujitsu Siemens


Hewlett Packard
Hewlett Packard


Hyundai
Hyundai


iiyama
iiyama


LG Electronics
LG Electronics


Nec
Nec


Ostatní
Ostatní


Philips
Philips


Prestigio
Prestigio


Samsung
Samsung


ViewSonic
ViewSonic


 
 

Vysvětlení základních pojmů - LCD monitory
 
analogaudiocinch (AV)doba odezvyD-SubDVIemise
HDMIHDTV + HD readyjaskontrastkomponentní kabelodrazivost a oslnivostpixel
vadný pixelPAL/NTSCprogressive scanreprorozlišeníset-top-box (DVB-T)
s-videospotřeba energieúhel pohleduUSB hubVGAživotnost

ANALOG (D-Sub, VGA, 15-pin)
 • Klasické připojení LCD monitoru VGA kabelem. Signál se musí převádět z digitálního obrazu na analogový a LCD displej pak z analogového signálu opět vytváří obraz digitální. Převodem (v tomto případě dokonce dvojím) může dojít k určitým ztrátám kvality signálu. Kvalita výsledného obrazu pak záleží na elektronice monitoru.

  VGA kabel

AUDIO (repro)
 • Tato zkratka znamená, že v monitoru jsou vestavěny reproduktory. Většinou se jedná o stereo repro, novější monitory jsou vícekanálové, např. 5.1


Cinch (AV vstup)
 • Připojení zdroje videa - AV neboli cinch; Tímto zapojením nedosáhneme velmi dobré kvality obrazu, např. scart je zřetelně lepší.

  Cinch

DOBA ODEZVY (Respondent Time)
 • Udává dobu setrvačnosti bodů při překreslování obrazu v milisekundách. Odezva má dvě části rise/fall, většinou se uvádí součet těchto hodnot. LCD monitory poslední generace mají odezvu již kolem 2 ms Věnujte tomuto parametru proto pozornost, čím je tento parametr menší, tím je dynamika zobrazovaného objektu lepší. Z toho vyplývá, že pokud chcete přeci jen občas na monitoru sledovat sport a akční filmy a hrát akční počítačové hry, musíte zvolit model s co nejmenší časovou odezvou, vyhnete se tak nepříjemnému "rozmazávání", případně přímo "ztrácení" rychle se pohybujících objektů v obraze. Někdy se můžete setkat s uváděnou odezvou GTG (G2G, Grey To Grey, šedá-šedá) Typická doba odezvy LCD panelu (černá k bílé - označována černá-černá) informuje o rychlosti, s jakou je pixel schopen změny své barvy ze stavu vypnuto - do maximální bílé. Pro většinu aplikací je však spíše rozhodující rychlost, s jakou se pixel dokáže změnit z/do jednotlivých odstínů šedé. Doba odezvy je tedy udávaná jako GTG (grey to grey). I při velmi rychlé odezvě z bílé do černé je vždy rychlost GTG vyšší.

  Doba odezvy u LCD monitoru

DVI
 • (Digital Visual Interface, DVI-I, DVI-D) je zkratka pro digitální rozhraní, které se využívá především k připojení LCD displejů. Při klasickém připojení LCD displeje VGA kabelem musí grafická karta převádět digitální obraz na analogový a LCD displej pak z analogového signálu opět vytváří obraz digitální. Kvalita výsledného obrazu pak záleží na grafické kartě. V případě DVI odpadá tento dvojí převod, a grafická karta tak posílá do LCD displeje přímo digitální obraz. DVD/set-top-box/satelit musí být vybaven tímto výstupem. Používají se dvě varianty: DVI-D lze připojit pouze ke grafické kartě s digitálním výstupem; DVI-I je univerzální připojení a lze pomoci redukce připojit i k "normální" grafické kartě s analogovým výstupem.

  DVI

EMISE
 • CRT monitory vytváří elektrické, magnetické a dokonce i radioaktivní záření z důvodu použití vysokonapěťových prvků nezbytných pro provoz CRT technologie. K dosažení přijatelných hodnot definovaných stále přísnějšími normami Švédské zaměstnanecké konfederace (TCO) je třeba CRT monitor vybavovat speciální elektronikou. K provozu LCD monitoru není vysoké napětí nutné, monitory jsou v podstatě bez emisních záření. Menší velikost LCD znamená také snadnější zakomponování krytu proti záření do vlastního designu monitoru a nižší náklady oproti krytování CRT. Mimo nižší emise je obraz LCD také méně rušen externím zářením nebo třeba GSM signálem než CRT monitory. Magnetické pole generované např. blízkostí reproduktoru, mobilního telefonu nebo elektrického větráku způsobuje velké problémy s čistotou obrazu CRT, zatímco LCD zůstávají rušením neovlivněny.


HDMI
 • HDMI je zkratka anglického označení High-Definition Multi-media Interface. Je to rozhraní pro přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Může propojovat zařízení jako například satelitní přijímac, DVD přehrávac nebo A/V receiver s kompatibilním výstupním zařízením, jako například LCD monitor. HDMI podporuje přenos videa ve standardní, rozšířené nebo high-definition kvalitě, a až 8-kanálový digitální zvuk. Rozhraní nezávisí na ruzných televizních a satelitních standardech, protože přenáší nekomprimovaná video data. Konektor HDMI typu A má 19 pinu, novejší, málo rozšířená verze s označením B má 29 pinů pro přenos videa s vetším rozlišením. Konektor typu A je zpětně kompatibilní s rozhraním Single-link DVI, používaném v osobních počítačích. Zařízení s DVI výstupem tak může poskytovat video signál pro HDMI zobrazovací zařízení, zvuk se ale musí přenášet jinou cestou. Konektor typu B je pak zpětně kompatibilní s Dual-link DVI. • HDMI

  HDMI připojení

 • Zde můžete vidět rozdíly mezi klasickou kvalitou obrazu a kvalitou ve vysokém rozlišení HDMI.
  Rozdíl je především v kvalitě obrazu. Dnes běžně používaný obraz má standardně 576 řádků ať už se jedná o klasické nebo digitální televizní vysílání nebo o DVD video, DivX soubory apod. V ČR je prostě situace velice ubohá, bohužel je to tak a klasická analogová televize nebo DVB-T bude na LCD stejně škaredá i kdyby jste měli zapojení HDMI zlatými kabely :) Řešením jsou HDTV vysílání po internetu nebo satelit. High Definition používá standardně 720 nebo 1080 řádků. Tím je docíleno mnohem kvalitnějšího a ostřejšího zobrazení. Pokud bychom to chtěli říct trochu lajcky, tak pro dnešní LCD, Plasma nebo data-video projektory s úhlopříčkou mnohdy okolo metru je prostě 576 řádků příliš málo.


  Po najetí myší na obrázek vyčkejte - za okamžik se zobrazí simulace obrazu v HD (high definition) kvalitě


  Srovnání PAL a HDTV kvality obrazu
  snímek 1: Zobrazit obrázek v úplné velikosti

  Srovnání PAL a HDTV kvality obrazu
  snímek 2: Zobrazit obrázek v úplné velikosti

  Srovnání PAL a HDTV kvality obrazu
  snímek 3: Zobrazit obrázek v úplné velikosti

HDTV + HD ready
 • Obraz s vysokým rozlišením - poskytovaný vysíláním HDTV, nebo médii se souborem HD dat (např. disky Blu-ray, DVD disky s vysokým rozlišením nebo digitálním filmovým záznamem s vysokým rozlišením) - přináší dosud nejvýznamnější pokrok v oblasti kvality obrazu od zavedení barevné televize. Evropská asociace průmyslu informačních a komunikačních technologií (EICTA) definovala minimální požadavky, kterým musejí vyhovovat zobrazovací zařízení, aby mohla být považována za "připravená na vysoké rozlišení". Tato asociace také vytvořila štítkové označení "HD ready" určené pro použití v obchodech na výrobcích, které tato kritéria splňují a jsou proto schopny zpracovávat a zobrazovat signály s vysokým rozlišením. • Televize s vysokým rozlišením (HDTV) je digitální: televizní signály jsou přenášeny a přijímány zcela novým způsobem - v digitální podobě namísto analogové, což přináší celou řadu nových výhod. Díky absenci analogového rušení je obraz podstatně ostřejší, bez duchů nebo "vločkových" efektů, které vznikají u nedokonalého analogového příjmu. Televizní stanice mohou pomocí digitálního přenosu poskytovat mnohem více informací, čímž dávají uživateli k dispozici nejen podstatně širší výběr kanálů, ale také nové interaktivní obrazové a datové služby.

Srovnání kvality obrazu PAL a HDTV

JAS
 • Udává svítivost zobrazovaných bodů. Udává se v [cd/m2]. Platí, že čím vyšší je hodnota tohoto parametru, tím lépe. Dnes se běžné hodoty pohybují kolem 300-500 cd/m2.


KONTRAST
 • Udává kontrastní hodnotu zobrazovaných bodů. Udává se v poměru např. [500:1]. Kolonka kontrast je jedním z klíčových atributů každého LCD monitoru. Jenže stejně jako si výrobci pomáhají nejrůznějšími kličkami v uvádění hodnot odezvy, předhánějí se i v tom, kdo bude mít nejlepší hodnotu kontrastu. Platí, že čím vyšší je hodnota tohoto parametru, tím lépe.

  Problém je v tom, že lze uvádět dva typy kontrastu. Jednak statický, tedy přirozený konrast daný podsvícením a rozdílem mezi černou a bílou. Pak je tu ještě dynamický kontrast. Dynamický kontrast však funguje softwarově, televize propočítává každou scénu a reguluje podsvícení obrazovky. Nejvyššího dynamického kontrastu se samozřejmě dosáhne tak, že se podsvícení ztlumí na minimum a zobrazí se černá barva. Následně se podsvícení naplno rozsvítí a zobrazí se bílá barva. Taková hodnota dynamického kontrastu pak může dosáhnout tisíců ku jedné (20000:1), i když statický kontrast je třeba 1000:1 nebo méně.

  Pokud budete kupovat nové LCD, zjistěte si jaká je hodnota statického kontrastu. Dynamický kontrast může ve výsledku v některých scénách působit nepřirozeně.


KOMPONENTNÍ KABEL (YPbPr, 3x Cinch - 3x Cinch)
 • Propojením tímto kabelem docílíme nejvyšší možné přenosové kvality analogovým způsobem.

  komponentní kabel

ODRAZIVOST a OSLNIVOST
 • Také materiál, ze kterého je vyrobena přední strana obrazovky CRT a LCD monitorů, je značně rozdílný. U CRT monitoru je to sklo a obvykle se na jeho úpravu používá metoda snižující odrazivost. U LCD jsou použity plasty, které vyžadují mnohem lehčí protiodrazivou úpravu. Protiodrazivé úpravy CRT monitoru proto více snižují kvalitu obrazu - snížená odrazivost vždy způsobuje méně ostrý obraz.


PAL / NTSC
 • PAL (Phase Alternatig Line) Zkratka pro televizní systém používaný převážně na území Evropy tedy i v ČR. Pracuje se systémem 625 řádek, ve 25 snímcích, respektive 50 ti půlsnímcích za vteřinu. Na LCD televizích toto klasické PAL vysílání vypadá poněkud "škaredě" (i když se jedná o digitální DVB-T! digitální způsob přenosu signálu PAL v malém rozlišení z něj HDTV nevykouzlí)

 • NTSC (National Television Standards Committee) Televizní systém užívaný převážně v USA a Japonsku. Přístroje které přehrávají NTSC umožňují vysílání zobrazit i na televizorech s normou PAL.

PIXEL
 • Pixel je nejmenším stavebním kamenem bitmapové grafiky (displeje televize) a má určitou barvu. Každý pixel se skládá ze tří subpixelů (složka RGB). Výsledný obraz je jako mozaika poskládaná z takových barevných bodů - pixelů - a udávají tak celkové rozlišení televize.


VADNÝ PIXEL (Death Pixel)
 • Výroba LCD (TFT) displejů je velmi náročná, přičemž není vždy možné dosáhnout absolutní dokonalosti tzn. vyrobit LCD displej, který by neměl jediný vadný pixel. Televize jsou vyráběny podle normy ISO, která specifikuje počet přípustných vadných pixelů (každý pixel má 3 subpixely RGB).

  Zpravidla platí následující:
  Je povoleno maximalně 0,0005% vadných bodů (černý nebo stále svítící bíle), tj. např. maximálně 4 body při rozlišení 1024x768; žádný však v centru obrazu.
  Povolené vady barevných bodů - (jeden světelný bod = subpixel červená/zelená/modrá vedle sebe) v případě obrazovek, u kterých množství nepřesahuje 6 teček, ale připouští se nanejvýš jeden vadný světelný bod v cetrálním pásmu obrazovky (50 % pracovní plochy). Výskyt vadných bodů v menším než přípustném počtu není důvodem k reklamaci.
  Výrobci např. Philips, Samsung, Asus a další poskytují na některé své modely záruku 0 vadných pixelů tzv. "Zero Bright Dot".

  * Pro konkrétní značky výrobců LCD monitorů, jejich modely a normy stanovující maximální počet vadných pixelů se informujte na webových stránkách výrobců LCD televizí, popř. u jejich zástupců pro ČR.


PROGRESSIVE SCAN
 • Progressive scan je systém, který za pomoci interpolace pohybu pomáhá eliminovat čáry a chvění na obrazovce. Tím vytváří stabilní, ostrý obraz. Chrání tím vaše oči, zabraňuje jejich únavě a v neposlední řadě koukáte na krásný, čistý obraz.


REPRO
 • Tato zkratka znamená, že monitor obsahuje stereo reproduktory.


ROZLIŠENÍ
 • Je dáno pevně počtem zobrazovacích bodů displeje. LCD monitory mají fyzické rozlišení 1680x1050 (1280x1024), což je dnes standard, který by Vám měl vyhovovat pro sledování všech filmů a DVD v širokoúhlém poměru stran 16:10 (16:9). Pokud se vám zdá, že 1024×768 nabízí na ploše současně málo informací, budete muset sáhnout po LCD větších rozměrů (většina LCD 20" a více má rozlišení 1680×1050, u 24" a více najdete rozlišení i 1920×1200 bodů - tzv. Full-HD). Obecně platí, že čím vyšší je rozlišení, tím lépe dokáže monitor zobrazovat - ALE - pouze za předpokladu, že do něj pustíte kvalitní signál.


SET TOP BOX
 • Digitální přijímač (Set Top Box) je samostatný přijímač digitálního pozemního vysílání (DVB-T), který je koncipován jako doplněk ke stávajícím televizorům. Jeho úkolem je tedy umožnit sledování digitálního vysílání (DVB-T) na jakémkoliv klasickém televizoru (starší typy). Přijímače se vyrábějí v mnoha různých provedeních s různou hardwarovou a softwarovou výbavou. Všechny přijímače jsou vybaveny konektorem pro připojení pokojové nebo venkovní televizní antény. STB se dělají v provedení pro klasické TV vysílání - mají označení DVB-T, STB pro kabelovou televizi mají označení DVB-C a pro satelitní televizi DVB-S. Většina nových televizí již DVB-T tuner mají, některé vybavenější modely i kabelový DVB-C případně i satelitní DVB-S tuner.


SPOTŘEBA ENERGIE
 • Spotřeba energie LCD monitoru je asi o 25% nižší než spotřeba CRT se stejnou velikostí obrazovky. To je v této době vysokých cen energie nezanedbatelná výhoda. Navíc je hodnota tepelné energie generovaná LCD monitorem značně nižší než u CRT, což znamená nižší zátěž pro klimatizaci. Pokud je monitor používán se systémem podporujícím nepřerušitelnou dodávku energie (UPS), nižší spotřeba LCD monitoru poskytuje dodatečné extra minuty v případě přerušení dodávky energie.


S-video
 • Připojení zdroje videa - konektor S-video. Jedná se o něco kvalitnější způsob přenosu obrazu než Cinch, Scart/Komponent/DVI/HDMI je ale stále kvalitnější.

  S-video

ÚHEL POHLEDU (úhel viditelnosti)
 • Udává, z jakého úhlu je pozorovaný obraz ještě normálně viditelný a nedochází k výraznému zkreslení barev. Popisuje se úhel horizontální a vertikální, (Obecně platí čím vyšší hodnota, tím lépe) běžné hodnoty jsou 160-170°, technologie PVA či IPS mají 178° což je dnešní maximum.

  úhel viditelnosti

USB (+ čtečky paměťových karet)
 • Obecně slouží pro připojení flash disku či jiného paměťového média, myši apod. Jedná se o USB hub. Monitor vybavený tímto vstupem popř. čtečkou paměťových karet umožňují prohlížení fotografií, přehrávání filmů v DivX, přehrávání *.mp3 souborů apod.


ŽIVOTNOST
 • Stárnutí obrazovky je vždy nevyhnutelné, stejně jako stárnutí např. brzdových destiček nebo pneumatik vašeho auta. V oblasti televizí se měří životnost produktu jako doba, jakou trvá, než se jas obrazovky dostane na polovinu původní hodnoty. CRT obrazovky stárnou dvěma způsoby - na katodě elektronového děla se tvoří oxidační vrstva, způsobující nižší výkon a slabší paprsek; fosforová vrstva stárne a stává se méně efektivní při přeměně energie elektronů na světlo. Doba, kdy CRT dosáhne polovičních hodnot jasu, nastává mezi 10 000 a 20 000 hodinami provozu, v závislosti na konstrukci elektronového děla. Jediný prvek stárnoucí na LCD monitoru je systém podsvícení, tvořený jednou nebo více fluorescenčními trubicemi a přenosovým podklopem, který zaručuje rovnoměrné prosvětlení celého LCD. Běžná životnost těchto trubic než dojde ke snížení jasu na poloviční hodnotu je cca 50 000 hodin.

 
 

Vyhledávání
 
 
 
 

Doporučujeme
 
 
 

Nepřehlédněte
 
Báječné ceny LG monitorů
Báječné ceny LCD monitorů LG

 
 

Kontakt
   
 

Vytvořil COMPUTERWEB :: All rights reserved © 2021
lcdmonitory - Široká nabídka LCD monitorů za nízké ceny.
Internetové obchody - LCD monitory LG a LCD televize | sitemap.xml | CenyZboží.cz | Porovnání cen